Зима накрилася млинцем!

24.02.2014
С 24 февраля...

Набридла зима? Так з'їжте її! Загорніть трубочкою в теплу «долоньку» свіжоспеченого млинчика, полийте сонячним нектаром в'язкого меду – і поглинете без залишку та жалю, але й не без дещиці чемної вдячності. Для цього у вас є всі законні підстави: з 24 лютого по 2 березня на святковому троні царює рум'яна Масляна – не що інше, як древній обряд проводів зими і зустрічі новонародженої весни.

Масляний тиждень має багату драматургію народного свята. Кожен із семи днів насичений подіями фамільного характеру: в понеділок свекор зі свекрухою приходять в гості до сватів, в суботу – зовиці до невісток, в середу теща кличе зятя, а в п'ятницю – вже вона завдає йому удар у відповідь... тобто, візит. Все це «броунівський рух» в обов'язковому порядку супроводжується млинцевим застіллям та ще масою дрібних ритуалів, що збереглися з незапам'ятних часів. Отже, у нас з'являється чудова можливість не лише вдосталь насититися у переддень строгого Великоднього посту, але й спробувати розплутати клубок із назв суб'єктів родинних зв'язків.

...по 2 марта

Кульмінація пролонгованого свята настає в неділю – це так звана Широка Масляна, або Проводи зими. Цього дня на відкритих місцевостях відбувається все найживописніше: трійки з бубенцями, застілля із млинцями, шум та гамір, катання з гірок, паркі самовари, цигани з ведмедями... Ближче до вечора до народного розгулу домішується елемент «ритуального очищення»: фізичний – походи до лазні та знищення всіх слідів тривалих гулянь, символічний – спалювання на величезному вогнищі чучела зими, а також моральний – рідні й друзі просять один в одного пробачення за нанесені образи: звідси виникає ще одна назва останнього дня Масляної – Прощена неділя.

Ну що, проведемо холоди геть, ввічливо вказавши на уявну табличку «вихід»? Якщо зробити це із почестями – з млинцями та стопкою, танцями й піснями, – то негайно в думках почнуть прокльовуватися проліски свіжих ідей, серце ув'ється розарієм амурних передчуттів, а на обличчі розцвіте лагідна весняна посмішка!

Назва Адреса

Замовлення банкетів

Реклама

 

Реклама

 

Ресторан тижня

Заміський ресторанно-готельний комплекс «Старый Пруд»

Заміський ресторанно-готельний комплекс «Старый Пруд»

Вибраний як тиха лісова гавань для відпочинку вдалині від міських тривог і за можливість насолодитися улюбленими стравами поза стінами ресторану

Банкетний зал тижня

Зал «Банкетний Палац» ресторану «Фортеця»

Зал «Банкетний Палац» ресторану «Фортеця»

Місткість – 150 чоловік; дворик та майданчик для виїзних церемоній

Рекомендуємо відпочити

Заміський міні-готель комплексу Roman'S

Заміський міні-готель комплексу Roman'S

Вартість номера – від 800₴

Реклама

Zolotarenko