Обитель пристрасного колекціонера

19.10.2011
Ресторан «Антверпен»

Про що може свідчити назва «Антверпен»? Любителям географії та культурологи відомо, що це – самобутня фламандська провінція, тому здогадка про те, що в новому ресторані їх чекає цікаве знайомство з бельгійською кухнею, буде правильною. А ось для тих, хто вже про заклад чув, неминуча звукова асоціація, закладена в першому складі назви. Теж правильно: «антикваріат», «античний», – ці слова тісно пов'язані з об'єктом нашого інтересу. «Антверпен» – перший у Києві антикварний ресторан, який відкрився зовсім недавно в двох кроках від станції метро «Льва Толстого», на тихій історичній вуличці Пушкіна. Це своєрідний міні-музей... хоча, чому «міні», коли експозиція ледве поміщається в «повнорозмірній» двоповерховій будівлі?

«Антверпен» – єдиний ресторан у нашому місті, в якому духовна їжа переважає над буквальною. У тематичних залах, присвячених культурі середньовічної Бельгії та Німеччини, Франції часів Відродження, можна укутатися в ауру відповідної епохи, немов у теплий домашній плед. Всі предмети, що колекціонуються довгими роками, – від чарівних дрібничок до ваговитих меблів – привезені з Європи. Вони виставлені за певною логікою, цікаво обіграні тематичним декором. Тут можна помилуватися оригінальним живописом фламандських, німецьких та французьких художників, класичними скульптурами – аж до мармурової статуї пісяючого хлопчика, дивовижним зібранням старого кухонного начиння. Кухарі «Антверпена» вчилися майстерності та пізнавали оригінальні рецепти у заїжджих бельгійських стряпчих, тому меню органічно зливається з оточенням та доповнює візуальні враження – смаковими.

Ресторан «Антверпен»

Як не дивно, незважаючи на те, що це царство старовинного побуту, очевидно, коштує цілих статків, можна не боятися за цілість та неушкодженість власної кишені. Ціни на страви й напої можна назвати помірними, і це, в деякому розумінні, логічно, якщо брати до уваги те, що справжньому колекціонерові поділитися своєю пристрастю не терпиться з як можна більшою кількістю розуміючих людей. Розливне бельгійське пиво – наприклад, улюблений киянами «Леф» або «Хугарден» – коштують 28 грн. та 40 грн. відповідно. Також на розлив пропонується світлий Palm та бельгійський міцний ель De Koninck Triple, родом, між іншим, безпосередньо з Антверпена. Є ще більше 10-ти сортів хорошого пляшкового пива. М'ясні страви – від німецьких смажених сосисок та фламандського паштету до баварського м'ясного рулету в травах або м'яса гриль – в середньому близько 100 грн. за пристойну порцію, як це прийнято у старовинних кухнях.

Пізнати «Антверпен» серед інших будов на Пушкінській вельми просто по розкішних кованих воротях з позолотою. Це не посольство, не консульство, не резиденція королівської особи, як може здатися на перший погляд, – це вона, «обитель пристрасного колекціонера», ресторан «Антверпен». Кам'яна брущатка, деталі екстер'єру, прапори та герби держав старої Європи занурюють у середньовічний дух ще до того, як Ви переступили поріг цього закладу. Увагу приковує ретро-авто «Ролс Ройс» 1954 року випуску, яких лише до 700 одиниць у всьому світі. Ви ж для «Антверпена» й зовсім унікальний екземпляр, що не має аналогів в природі, так що ласкаво просимо!

Постачальник тижня

Технофуд

Технофуд

Теплове, кухонне, холодильне, торгівельне обладнання для ресторанів, кафе, барів

Випускний 2020

Розсилка

Підписавшись на нашу розсилку, ви зможете отримувати всі новини Restoran.UA у розділі “Киев”. Розсилка відбуваеться щоденно Також ви можете слідкувати за нашими новинами за допомогою RSS стрічки або Twitter

Замовлення банкетів

Реклама

 

Реклама

 

Ресторан тижня

Заміський ресторанно-готельний комплекс «Старый Пруд»

Заміський ресторанно-готельний комплекс «Старый Пруд»

Вибраний як тиха лісова гавань для відпочинку вдалині від міських тривог і за можливість насолодитися улюбленими стравами поза стінами ресторану

Банкетний зал тижня

Зал «Банкетний Палац» ресторану «Фортеця»

Зал «Банкетний Палац» ресторану «Фортеця»

Місткість – 150 чоловік; дворик та майданчик для виїзних церемоній

Рекомендуємо відпочити

Заміський міні-готель комплексу Roman'S

Заміський міні-готель комплексу Roman'S

Вартість номера – від 800₴

Реклама

Zolotarenko