Що таке брасерія і хто такий Жан-Клод?

28.03.2011
Brasserie Jean-Claude

Брасерія. В інтернет-просторах не складе труднощів знайти їй більш-менш виразне визначення. Це типово французький винахід по типу міського кафе, що набрало оберти популярності у XIX столітті. Тут зазвичай збиралися городяни різних суспільних прошарків, у тому числі – і паризької богеми, створюючи таку собі архаїчну соціальну мережу. Брасерію також називають певним компромісним варіантом між кафе, рестораном та пабом. Тут – стильна жива музика, хороша їжа й вибір напоїв, якими можна насолоджуватися, не закушуючи зарозумілістю.

Слідуючи вищесказаному, в меню новонародженої київської Brasserie Jean-Claude акцент зроблений не на високій аристократичній кулінарії, а на стравах-представниках більш домашньої, але все-таки цілком вишуканої французької регіональної кухні. В першу чергу, звичайно, варто звернути увагу на морські делікатеси. Найсвіжіші устриці з Франції: «Фін де Клер», «Белон», «Прат ар Кум», «Біла перлина» найбільш затребуваних розмірів, крупних №2 і №1. Подаються як окремою пропозицією, так і в чудовій компанії лангустінов, краба торту, креветок, морських равліків. Незважаючи на мовчазне презирство французької гастрономії до культури фастфуда, ліберальна брасерія може собі дозволити цілком сучасну еклектичну пропозицію з французьким шармом – меню мідій з картоплею фрі.

У всьому іншому основне меню також дуже принадне й колоритне. Відступом від головної теми можна вважати невеликий і, певно, пізнавальний для гостей столиці розділ «Регіональний етап», наповнений позиціями з раціону середнього киянина. В барі Brasserie Jean-claude особливий інтерес викликають досить-таки неординарні коктейлі та домашнє французьке вино, що подається в глеках. Незабаром на першому поверсі відкриється «Гласье» – французька кондитерська, де високопрофесійний кондитер Кевін Панье пропонуватиме українцям скуштувати домашнього морозива, сорбетів та інших французьких десертів.

Жан-Клод и Вмктория Тиссо на встрече Клуба рестораторов, 27 декабря 2010 года

Жан-Клод. Ні, не Ван Дамм. Жан-Клод Тіссо – управляючий партнер закладу. Дока ресторанної справи, на чиєму рахунку відкриття та менеджмент не одного європейського закладу. Киянам він знайомий за такими відомими й успішними проектами, як «Кінопалац» та розважальний центр Dimano Lux (D’lux). Тепер Жан-Клод захопився ідеєю експортувати до нашої столиці дух і формат справжньої паризькою брасерії, запросивши досвідчених кухарів-співвітчизників (шеф-кухаря Філіппа Гота та су-шефа Франка Декруа). Для втілення задуманого французький гість уподобав київську Бессарабку. Можливо, в ній він віднайшов ту саму золоту середину, властиву подібному форматові закладу: демократичне посилання ринкової стихії, змішане з іманентним благородством історичного центру міста.

Обжиті й затишні брасерії ніби застигли в часі, досі перебуваючи в своїй романтичній, майже антикварній естетиці. У наш вік це така ж органічна складова паризької анатомії, як для людини – рука або нога, а для парижанина – природне продовження дому, нарівні з кухнею або вітальнею. Тепер у Вас є можливість пізнати такий чарівний феномен, не заморочуючись із візою, прямо в центрі Києва.

Текст: Лєля Жуковська

Пропозиція тижня

Постачальник тижня

Посуд-Сервіс

Посуд-Сервіс

Посуд для дому, кафе, барів і ресторанів

Реклама

Новорічні корпоративи

Новорічні корпоративи 2019

Випускний 2020

Реклама

Розсилка

Підписавшись на нашу розсилку, ви зможете отримувати всі новини Restoran.UA у розділі “Киев”. Розсилка відбуваеться щоденно Також ви можете слідкувати за нашими новинами за допомогою RSS стрічки або Twitter

Замовлення банкетів

Реклама

 

Реклама

 

Ресторан тижня

Ресторан «Фортеця»

Ресторан «Фортеця»

Вибраний за теплоту осінніх зустрічей біля затишного каміна та можливість комфортно насолодитися останніми осінніми днинками серед пахучих сосен

Банкетний зал тижня

Основний зал ресторану «Володимирський»

Основний зал ресторану «Володимирський»

Місткість: 80 осіб – банкет, 100 осіб – фуршет; караоке, сцена, урочиста тканинна драпіровка

Рекомендуємо відпочити

Реклама

Zolotarenko